Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart



2017 Game Results

2017 Game Results

Day One Monday, March 13, 2017


Rink 8:45 Morning Prayer

1 9:00 Game 1 Berens River Thunder Chiefs (2) Vs. K.I Native Wings (4)

2 9:30 Game 2 Kingfisher Lake Rez 212 (10) Vs. Deer Lake Lightning (5)

1 10:15 Game 3 Pikangikum Stampede (9) Vs. Weagamow Rez 87 (1)

2 10:45 Game 4 Weagamow Hawks (8) Vs. Keewaywin Hawks (6)

1 11:30 Game 5 Pikangikum 208 Braves (2) Vs. Lac Seul Ice Devils (6)

2 12:00 Game 6 Nibinamik Storm (4) (Vs. Cat Lake Rez 216 (0)

1 12:45 Game 7 Fort Hope Trappers (4) Vs. Team Webequie (3)

2 1:15 Game 8 Wunnumin Lake Huskies (8) Vs. K.I Posse (0)

1 2:00 Game 9 Bamiji Ice (8) Vs. Wapaatawanga Survivors (0)

2 2:30 Game 10 Sandy Lake River Hawks (8) Vs. Kasabonika Warriors (0)

1 3:15 Game 11 Kingfisher Lake Flyers (5) Vs. Kasabonika Islanders (2)

2 3:45 Game 12 Bushtown Jets (8) Vs. Sachigo Giants (0)

1 4:30 Game 13 Mishkeegogamang Falcons (9) Vs. Wapakeka Nodes (1)

2 5:00 Game 14 Sandy Lake Chiefs (8) Vs. Pikangikum Moose (2)

1 5:45 Game 15 Lac Seul Obish (8) Vs. Deer Lake jets (0)

2 6:15 Game 16 Sandy Lake Bandits (6) Vs. Wapakeka War Chiefs (5)

1 7:00 Game 17 Berens River Thunder Chiefs (3) Vs. Neskantaga Wolf Pack (3)

2 7:30 Game 18 Kingfisher Lake Rez 212 (8) Vs. Swamp Lake knights (0)

1 7:45 Game 19 Pikangikum Stampede (8) Vs. Cat Lake Snipers (0)

2 8:45 Game 20 Muskrat Dam Raiders (8) Vs. Weagamow Hawks (3)

Day Two Tuesday March 14, 2017

Rink 8:45 Morning Prayer

2 9:00 Game 21 Maaning Bushwhackers (8) Vs. Wapakeka Nodes (0)

1 9:30 Game 22 Poplar Hill Ice Dogs (3) Vs. Pikangikum Moose (9)

2 10:15 Game 23 Sachigo Warriors (7) Vs. Deer Lake Jets (2)

1 10:45 Game 24 Michikan Bears (7) Vs. K.I Posse (1)

2 11:30 Game 25 Bamiji Ice (1) Vs. K.I Native Wings (3)

1 12:00 Game 26 Sandy Lake River Hawks (11) Vs. Deer Lake Lightning (3)

2 12:45 Game 27 Kingfisher Lake Flyers (8) Vs. Weagamow Rez 87 (0)

1 1:15 Game 28 Bushtown Jets (8) Vs. Keewaywin Hawks (0)

2 2:00 Game 29 Mishkeegogamang Falcons (4) Vs. Pikangikum 208 Braves (4)

1 2:30 Game 30 Sandy Lake Chiefs (10) Vs. Cat Lake Rez 216 (2)

2 3:15 Game 31 Lac Seul Obish (4) Vs. Fort Hope Trappers (1)

1 3:45 Game 32 Sandy Lake Bandits (4) Vs. Wunnumin Lake Huskies (9)

2 4:30 Game 33 Wapaatawanga Survivors (2) Vs. Neskantaga Wolf Pack (7)

1 5:00 Game 34 Kasabonika Warriors (5) Vs. Swamp Lake knights (7)

2 5:45 Game 35 Kasabonika Islanders (6) Vs. Cat Lake Snipers (4)

1 6:15 Game 36 Muskrat Dam Raiders (5) Vs. Sachigo Giants (0)

2 7:00 Game 37 Maaning Bushwhackers (8) Vs. Lac Seul Ice Devils (0)

1 7:30 Game 38 Poplar Hill Ice Dogs (3) Vs. Nibinamik Storm (7)

2 8:15 Game 39 Sachigo Warriors (5) Vs. Team Webequie (4)

1 8:45 Game 40 Wapakeka War Chiefs (3) Vs. K.I Posse (4)

Day Three Wednesday March 15. 2017

Rink 8:45 Morning Prayer

1 9:00 Game 41 Bamiji Ice (1) Vs. Neskantaga Wolf Pack (1)

2 9:30 Game 42 Kasabonika Warriors (3) Vs. Deer Lake Lightning (11)

1 10:15 Game 43 Pikangikum Stampede (5) Vs. Kingfisher Lake Flyers (1)

2 10:45 Game 44 Bushtown Jets (3) Vs. Muskrat Dam Raiders (0)

1 11:30 Game 45 Maaning Bushwhackers (9) Vs. Mishkeegogamang Falcons (1)

2 12:00 Game 46 Sandy Lake Chiefs (10) Vs. Poplar Hill Ice Dogs (3)

1 12:45 Game 47 Fort Hope Trappers(9) Vs. Deer Lake jets (1)

2 1:15 Game 48 Sandy Lake Bandits (2) Vs. Michikan Bears (5)

1 2:00 Game 49 Wapaatawanga Survivors (3) Vs. K.I Native Wings (5)

2 2:30 Game 50 Sandy Lake River Hawks (8) Vs. Swamp Lake knights (0)

1 3:15 Game 51 Kasabonika Islanders (8) Vs. Weagamow Rez 87 (0)

2 3:45 Game 52 Weagamow Hawks (8) Vs. Sachigo Giants (5)

1 4:30 Game 53 Lac Seul Ice Devils (8) Vs. Wapakeka Nodes (0)

2 5:00 Game 54 Nibinamik Storm (2) Vs. Pikangikum Moose (2)

1 5:45 Game 55 Sachigo Warriors (1) Vs. Lac Seul Obish (4)

2 6:15 Game 56 Wapakeka War Chiefs (5) Vs. Wunnumin Lake Huskies (8)

1 7:00 Game 57 Berens River Thunder Chiefs (1) Vs. Bamiji Ice (5)

2 7:30 Game 58 Kingfisher Lake Rez 212 (9) Vs. Kasabonika Warriors (1)

1 8:15 Game 59 Kingfisher Lake Flyers (5) Vs. Cat Lake Snipers (1)

2 8:45 Game 60 Muskrat Dam Raiders (3) Vs. Keewaywin Hawks (4) 

Day Four Thursday March 16, 2017

Rink 8:45 Morning Prayer

2 9:00 Game 61 Pikangikum 208 Braves (6) Vs. Wapakeka Nodes (0)

1 9:30 Game 62 Poplar Hill Ice Dogs (11) Vs. Cat Lake Rez 216 (6)

2 10:15 Game 63 Team Webequie (6) Vs. Deer Lake jets (2)

1 10:45 Game 64 Michikan Bears (3) Vs. Wunnumin Lake Huskies (2)

2 11:30 Game 65 Berens River Thunder Chiefs (8) Vs. Wapaatawanga Survivors (3)

1 12:00 Game 66 Swamp Lake knights (1) Vs. Deer Lake Lightning (9)

2 12:45 Game 67 Pikangikum Stampede (8) Vs. Kasabonika Islanders (4)

1 1:15 Game 68 Bushtown Jets (8) Vs. Weagamow Hawks (0)

2 2:00 Game 69 Mishkeegogamang Falcons (8) Vs. Lac Seul Ice Devils (5)

1 2:30 Game 70 Sandy Lake Chiefs (6) Vs. Nibinamik Storm (1)

2 3:15 Game 71 Sachigo Warriors (1) Vs. Fort Hope Trappers (5)

1 3:45 Game 72 Sandy Lake Bandits (3) Vs. K.I Posse (2)

2 4:30 Game 73 Neskantaga Wolf Pack (1) Vs. K.I Native Wings (2)

1 5:00 Game 74 Kingfisher Lake Rez 212 (0) Vs. Sandy Lake River Hawks (8)

2 5:45 Game 75 Cat Lake Snipers (9) Vs. Weagamow Rez 87 (1)

1 6:15 Game 76 Keewaywin Hawks (2) Vs. Sachigo Giants (3)

2 7:00 Game 77 Maaning Bushwhackers (5) Vs. Pikangikum 208 Braves (2)

1 7:30 Game 78 Cat Lake Rez 216 (2) Vs. Pikangikum Moose (3)

2 8:15 Game 79 Lac Seul Obish (8) Vs. Team Webequie (0)

1 8:45 Game 80 Michikan Bears Vs. Wapakeka War Chiefs

Nishnawbe Style Gospel Jamboree from 7 pm to 11pm @ Best Western Hotel & Conference Centre

Day Five Friday March 18, 2017

Rink 8:45 Morning Prayer

1       9:00 Game 81 KI Native Wings (1) Vs. Kingfisher Lake Flyers (2)

         1st pool 1 2nd pool 3 Aside

2       9:30 Game 82 Neskantaga Wolf Pack (10) Vs. Cat Lake Snipers (8)

         3rd Pool 1 4th pool 3 Bside

1      10:15 Game 83 Wapaatawanga Survivors (9) Vs. Weagamow Rez 87 (1)

          5th pool 1 5th Pool 3 Cside

2       10:45 Game 84 Sandy Lake River Hawks (7) Vs. Weagamow Hawks (1)

          1st Pool 2 2nd Pool 4 Aside

1       11:30 Game 85 Deer Lake Lightening (3) Vs. Keewaywin Hawks (4)

          3rd Pool 2 4th Pool 4 Bside

2       12:00 Game 86 Kasabonika Warriors (5) Vs. Sachigo Giants (2)

          5th Pool 2 5th Pool 4 Cside

1       12:45 Game 87 Maaming Bushwhackers (6) Vs. Fort Hope Trappers (2)

          1st Pool 5 2nd Pool 7 Aside

2        1:15 Game 88 Lac Seul Ice Devils (5) Vs. Team Webequie (4)

          3rd Pool 5 4th Pool 7 Bside

1        2:00 Game 89 Wapekeka Nodes (3) Vs. Deer Lake Jets (9)

          5th Pool 5 5th Pool 7 Cside

2        2:30 Game 90 Sandy Lake Chiefs (5) Vs. Wunnumin Huskies (2)

          1st Pool 6 2nd Pool 8 Aside

1       3:15 Game 91 Nibinamik Storm (6) Vs. KI Posse (0)

         3rd Pool 6 4th Pool 8 Bside

2      3:45 Game 92 Cat Lake Rez 216 (4) Vs. Wapekeka War Chiefs (7)

         5th Pool 6 5th Pool 8 Cside

1      4:30 Game 93 Pikangikum Stampede (3) Vs. Bamiji Ice (2)

         1st Pool 3 2nd Pool 1 Aside

2       5:00 Game 94 Kasabonika Islanders (3) Vs. Berens River Thunder Chiefs (4)

         3rd Pool 3 4th Pool 1 Bside

1       5:45 Game 95 Bushtown Jets (6) Vs. Kingfisher Lake Rez 212 (1)

         1st Pool 4 2nd Pool 2 Aside

2       6:15 Game 96 Muskrat Dam Raiders (8) Vs. Swamp Lake Knights (2)

         3rd Pool 4 4th Pool 2 Bside

1       7:00 Game 97 Lac Seul Obish (8) Vs. Mishkeegogamang Falcons (0)

         1st Pool 7 2nd Pool 5 Aside

2       7:30 Game 98 Sachigo Warriors (6) Vs. Pikangikum 208 Braves (0)

        3rd Pool 7 4th Pool 5 Bside

1      8:15 Game 99 Michikan Bears (8) Vs. Pikangikum Moose (0)

         1st Pool 8 2nd Pool 6 Aside

2       8:45 Game 100 Sandy Lake Bandits (10) Vs. Poplar Hill Ice Dogs (4)

         3rd Pool 8 4th Pool 6 Bside

Day Six Saturday March 19, 2017

Rink 8:45 Morning Prayer

1       9:00 Game 101 Kingfisher Lake Flyers (2) Vs. Sandy Lake River Hawks (6)

         Winner of Game 81 Winner of game 84 Aside

2        9:30 Game 102 Neskantaga Wolfpack (7) Vs. Keewaywin Hawks (4)

          Winner of game 82 Winner of game 85 Bside

1        10:15 Game 103 Maaming Bushwhackers (7) Vs. Sandy Lake Chiefs (2)

           Winner of game 87 Winner of game 90 Aside

2        10:45 Game 104 Lac Seul Ice Devils (1) Vs. Nibinamik Storm (3)

           Winner of game 88 Winner of game 91 Bside

1         11:30 Game 105 Pikangikum Stampede (1) Vs. Bushtown Jets (0) 

           Winner of game 93 Winner of game 95 Aside

2        12:00 Game 106 Berens River Thunder Chiefs (6) Vs. Muskrat Dam Raiders (4)

          Winner of game 94 Winner of game 96 Bside

1         12:45 Game 107 Lac Seul Obish (2) Vs. Michikan Bears (0)

          Winner of game 97 Winner of game 99 Aside

2          1:15 Game 108 Sachigo Warriors (6) Vs. Sandy Lake Bandits (1)

          Winner of game 98 Winner of game 100 Bside

1          2:00 Game 109 Wapaatawanga Survivors (7) Vs. Kasabonika Warriors (2)

           Winner of game 83 Winner of game 86 Cside

1           3:15 Game 110 Sandy Lake Riverhawks (2) Vs. Maaming Bushwhackers (4)

           Winner of game 101 Winner of game 103 Aside

1            4:30 Game 111 Neskantaga Wolfpack (2) Vs. Nibinamik Storm (5)

             Winner of game 102 Winner of game 104 Bside

1            5:45 Game 112 Deer Lake Jets (1) Vs. Wapekeka War Chiefs (5)

             Winner of game 89 Winner of game 92 Cside

1            7:00 Game 113 Pikangikum Stampede (1) Vs. Lac Seul Obish (7)

             Winner of game 105 Winner of game 107 Aside

1           8:15 Game 114 Berens River Thunder Chiefs (5) Vs. Sachigo Warriors (4)

             Winner of game 106 Winner of game 108 Bside

Day Seven Sunday March 20, 2017

Rink Morning Prayer and Remarks

1 10:00 Game 115 Wapaatawanga Survivors Vs. Wapekeka War Chiefs         C-side championship Winner of game 109 Winner of game 112


1 12:00 Game 116 Nibinamik Storm Vs. Beren River Thunder Chiefs        B-side championship Winner of game 111 Winner of game 114


1 2:00 Game 117 Maaming Bushwhackers Vs. Lac Seul Obish         A-side championship Winner of game 110 Winner of game 113

0